KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 9625022
*
nr 962 5022
Pastell
Carl Brandt, 1893, Landskap, 33x49
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 maj 2015
kl 18:59:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/5 17:22:22
1
500 kr
17/5 10:39:02
2
600 kr
18/5 18:53:54
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller carl brandt färgkrita landskap landskapsmotiv landskapsmåleri pastell vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:06
-
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:24
-
4271 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:26
-
4272 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:20
*
Pastell
nr 962 5022
Pastell
Carl Brandt, 1893, Landskap, 33x49
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 maj 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/5 17:22:22 | 1 | 500 kr |
17/5 10:39:02 | 2 | 600 kr |
18/5 18:53:54 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller carl brandt färgkrita landskap landskapsmotiv landskapsmåleri pastell vattenfärg
-
2063 Färgkrita
Ester Henning (1887-1985), Sverige. Monogramsigner..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:06 -
3201 Pastell
Axel Lindgren, flicka med smycken. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:24 -
4271 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:26
-
4272 Pastell
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:20